To si tu někdo jen zlepšuje "page rank" ve vyhledávačích, takže to mažu.
TVL🙂

To je odpověď jak noha:

Na 10 let staré vlákno ohledně rádia do erka, nabídne někdo 2DIN rádio do moderního rapida...

Ano, jde tam, všechno jde, když se chce, ale dopasování, provedení a vůbec celkový vzhled bude dost jako pěst na oko...

Navíc, tyto moderní rádia mají většinou řízení zapnutí/osvětlení a dalších funkcí přes CAN bus, což u erka bude celkem problém...
mkupe: no nějaké takové rádio scháním, tak snad na nějaké natrefím.

Když jsem erko koupil bylo tam radio a repro sanyo. Radio, mnělo bohužel jen přehrávač na kazety a bylo bez Fm tuneru, repro za sedačkamy jsem naštěstí zanechal, takže to asi budu řešit tak, že půjdou tapeci bez děr a nechám pouze zední dobové reproduktory. Snad budu něco slyšet 🙂
Moje poslední evoluce na eRku byla, že jsem měl 3-pásmové bedýnky přichycené mezi podběh a dveře - byly v U-profilu a daly se snadno vyndat. Rádio jsem si pořídil dobové hi-fi 2DIN, Clarion + tapedeck Hitachi, bohužel přes aukro s usmaženým jedním kanálem.


Škoda, vypadalo by to hezky, mělo takový pěkný archaický černo-chromovaný vzhled s displejem z kalkulačky 🙂
Já mám 3pásmové reprobedny za zadníma sedačkama, nemusim nic vrtat, řezat, a při vlahých letních večerech pod širákem se dá bedýnka posadit vedle auta a pustit nějaká odrhovačka.


Ve dveřích jsem repráky měl, ale nedělalo to dobrotu, pominu-li zničený pár tapeců, byly repráky okopané od nohou, a ani zvuk nebyl nijak uchu lahodící.
Já mám řešeno takto:

http://www.skoda110r.cz/gallery.php?aid=100&pid=316

radiomagnetofom TESLA 1900B + repro Tesla 4W z roku 1980

http://www.oldradio.cz/tsap52.htm

http://www.skoda110r.cz/gallery.php?aid=100&pid=317

přes kazetu proháním MP 3 přehrávač.

Jinak mašinka na prospektu je radio FM/AM z produkce Blaupunkt, na burzách a internetových aukcí za poměrně vysokej peníz.
V RedShadow rádio nemám, ve dveřích bohužel jsou díry po repro a ves třeše byla díra, tak jsem ji ucpal anténou, ještě v době, kdy jsem si myslel, že tam nějaký rádio bude.


V RedMachine mám rádio Sencor s kazeťákem a vzadu na platu 3 pásmové reprobedny, na repro do dveří nedošlo...


Audiosoustavu jsem stěhoval ze žigula a je asi 15 let stará.
Už dlouho přemýšlím, jaké repráky a rádio bych dal do erka. Chtěl bych,aby bylo pokud možno zhruba stejně staré jako erko(1978) a mělo v sobě jak přehrávání kazet tak radio.


Déle bych se chtěl zeptat, jestli nevíte, kde sehnat nějaké dobové reproduktory, nebo aspoň jejich kryty(ideálně takové jako jsou na foto).

Kdysy jsem udělal blbost a erkouše osadil moderním audiem a tak se snažím tuto chybu napravit. Co vy? Jaké máte radia a repráčky?